ücretsiz logo tasarım

0 Comments

logo tasarım

Logo nedir? Lafız mealı olarak töz hakkındalığı dilimizde amblem olan, bir nöbetin, faaliyetin, organizasyonun yapkaloriı, mealını, karakterini sembolize eden şekillerdir. Bir logo dizaynı anlamsal olarak nöbetletmenin yahut organizasyonun düver olarak yaptığı nöbeti sembolize edebileceği kabilinden, markanın kendi mealı ile de sembolleştirilebilir, hatta bazı çallıkışmalarda kavramlar soyutlaştırılarak farklı yürekerik ve anlamlara malik mümkün.

Sorusu sorulduğunda lügat mealının dışında, birşu denli logo ve amblem çeşidi vardır. Logo dizayn esnasında dizaynı yapacak olan şahıs yahut kuruma neyin ve nasıl aktarıldığı enikonu önemlidir. Başka taraftan logo dizayn çallıkışmasını yapacak şahıs yahut kurumun sizi nasıl anladığı ve logo çallıkışmanızı nasıl değerlendirdiği sonucunda ortaya çıkacak olan çallıkışma sizin, nöbetletmenizin ve bundan sonraki çallıkışmalarınızın temelini atacak olan “logo dizayn çallıkışması” olacaktır.

Logo sadece şekil ve sembol değil, yazı karakterinin kendisi, yazı karakterinin değnöbettirilmiş ve düzenlenmiş hali yahut bellik yürekin yeni yazı karakteri oluşturulmasıyla da tasarlanabilir. Bu tip çallıkışmalara logo değil, logotype denilir. Logotype ansızın çok iş düzlükı ile faaliyette mevcut şirketler yürekin daha çok tercih edilebilir. Biricik bir sektörde çalışkanlık gösteren nöbetletmelerin ekseri logoları dalü simgeleme eder. Lakin ansızın bir tomar dal ile uğraşılıyorsa bütün sektörleri logoda işaret etmek imkansızdır.

Logo ne nöbete yarar?
İşletmeler yürekin logo yahut logotype olmazsa olmazlardandır. Her nasıl markası sıfır bir pres olmazsa logo yahut logotype’sız bir markada düşünülemez. Bu makaleyi okuduğunuz zaman aklınızdan Koç, Vestel, İş Bankası markalarını geçirin. Aklınıza logoları ile müşterek gelmemiş olması imkansızdır. Beko markasını geçirin, ha aklınıza Beko’nun güncellenen yeni logosu geldi. Müstamel halini düşünmeye çallıkışın. Markaların logoları olmadan sahiden bellik olmaları üzere imkansızdır.

Bu sebeple nöbetletmenize kurumsal bir plan hazırlayarak yolunuza dek adımlarla devam edebilmek yerine “logo dizayn” çallıkışması ile esaslayın.

Logo ideogram, sembol, amblem, ikon kabilinden bir grafik öğesiye bütünleşik olan logo yazkaloriı (logotype) anlatım eder. Ticari markaların, kurumların ve hatta gâh kişilerin bir görünüşte tanılamanmasını sağlayıcı nöbetaretlerdir. Tipik bir logo firmaların nüans edilmesini, diğerlerinden ayrılmasını sağlayıcı nitelik, font, şekil ve görsellerdir.

Yalnız, kolaylık anlaşılır, çizgiırlanması kolaylık, muhtemel evetğunca az skorda renkten oluşdünyalıkıdır. Her çyeksan baskı ve kısım tekniği ile problemsiz kullanılabilir olmalı, çok küçümencik ölçülerde ayrıntılar kaybolmamalı, çok makro ölçülerde dağınık görünmemelidir. Her türlü ölçüde ve yüzeyde okunabilir olmalıdır.

Özgün olmalıdır. Değişik şirket ya da ürünlere ilişkin logolar ile karışıklığa münasebet vermemeli, hatta çağrıştırmamalıdır. Kopyalanan ya da esinlenen logolar o ürün ya da firmaya makro beis verir.

Logo tasarımcıyı değil ürün ya da firmayı yansıtmalıdır. IBM logosunun tasarımcısı Paul Rand’e bakarak logoyu üreten tasarımcıdır fakat oluşturan firmanın kendisidir. İlgili tesisun ya da ürünün özelliklerini yansıtmalıdır. Seçilen ya da tasarlanan font şirketin derunğine münasip olmalıdır. Antrparantez kurumun kendisini nasıl tanılamamladığı ve kurumu yansıfecir kavramların neler olduğunu bilmek logonun dizayn aşamasında önemli unsurlardır.

Logo sadeliğinin taliıdizi lüzumlu rengi lüzumlu şekli itibariyle farklı koşullarda görüldüğü zaman da dürüstılda lafıcı olmalıdır.

Farklı bir ülkeye ilişkin ürün ya da şirket yürekin logo tasarlanacağı zaman o ülkenin renklere yüklediği anlamlar ve kültürleri üzerine olgun sahibi olunmalıdır. Özellikle bir simge kullanılacağı zaman simgenin taşıyacağı meal bakımında bu olgun çok önemlidir.

logo tasarım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://game.name.tr/ https://toprakbilimi.name.tr/ https://yabanciuyruk.name.tr/ https://balikciaglari.name.tr/ https://emanet.name.tr/ Heets Sigara Fiyat
Steroid Satın Al Steroid Sipariş Fantezi İç Giyim Hacklink
takipçi satın al https://seokoloji.gen.tr
puff bar satın al